
Ranije ove godine, Facebook je uklonio mogućnost dopisivanja iz Facebook aplikacije i tako primorao korisnike da instaliraju Facebook Messenger. Za one koji su već imali instaliranu aplikaciju to nije predstavljao problem, ali oni koji su koristili samo Facebook aplikaciju bili su nezadovoljni ovom odlukom.
Osnivač Facebooka Mark Zuckerberg je danas napokon pojasnio ovu odluku. Kako on navodi, razlog je bio taj što su u kompaniji smatrali da je to bolje iskustvo. U modernom svijetu, online dopisivanje je postala svakodnevnica, a svaka aplikacija treba da fokusirana da dobro obavlja samo jednu stvar. Također navodi da je Messenger aplikacija čiji je fokus samo na dopisivanje, te da bi ulazak u aplikaciju kao što je Facebook samo da nekome odgovorimo na poruku bio bespotreban posao.
Slažete li se vi sa Zuckerbergovom odlukom?
(ubergizmo)


















