
Kompanija TSMC je, prema navodima, počela sa masovnom proizvodnjom Apple A15 čipseta koji će pokretati iPhone 13 seriju telefona.
Znate li da možete pratiti Balkan iOS i putem Vibera?
Početak proizvodnje na vreme će omogućiti Apple-u da narednu liniju iPhone-a objavi u septembru, uprkos nestašici čipova i porastu COVID-19 slučajeva u oblastima gde se nalaze Apple-ove fabrike. Digitimes sugeriše da će potražnja za A15 čipovima prevazići onu koja je postojala za A14. A15 će koristiti isti 5nm nod kao i A14, a glasine sugerišu da će Apple preći na 4nm čipove u 2022. godini.
Android ima 3 milijarde aktivnih uređaja, iOS oko 1 milijardu
Očekuje se da će iPhone 13 zadržati istu formulu za veličine telefona kao kod iPhone 12 linije: 5.4-inčni Mini, 6.1-inčni iPhone 13 i 13 Pro, kao i 6.7-inčni iPhone 13 Pro Max. Pro modeli će imati prilagodljivu stopu osvežavanja ekrana od 120Hz. Pored navedenog, kompletna iPhone 13 linija telefona će dobiti poboljšanja u segmentu kamera.
Apple objavio iOS 14.6, watchOS 7.5 i macOS 11.4
(benchmark)