
Dronovi odavno nisu visoka tehnologija, jer su jeftini kineski modeli quadrokoptera sa kamerama, prisutni na svakom ćošku. Koliko je to postalo popularno tržište, pokazuje i ulazak giganta kakav je Sony.
Sony i japanska firma ZMP, specijalizovana za robotiku su predstavili dronove pod robnom markom Aerosense. Dron s aoznakom AS-MCO1-P je klasični quadkopter kaka smo navikli viđati, dok je model AS-DTO1-E dron u obliku aviona sa mogućnostima vertikalnog uzletanja i slijetanja (VTOL) koji može nositi do 10 kilograma tereta i ostati do 22 sata u vazduhu uz maksimalnu brzinu od 106 milja na sat, odnosno 170 km/h.
Naravno Sony ne bi bio Sony da pravi jeftine uređaje, navedeni dronovi su namjenjeni firmama koje će ih koristiti za svoje potrebe, odnosno vjerovatno će biti preskupi za pojedince.

















