Home Android Telefoni Nokia X: prvi pogled na novi interfejs

Nokia X: prvi pogled na novi interfejs

Za kompaniju koja se namjerno udaljila od Android-a, Nokia pravi mnogo buke oko svog predstojećeg Android telefona.

Uređaj u pitanju, Nokia X A110, je uhvaćena u Kini. Trebao bi da se pridruži Asha liniji telefona, i izgleda dijelom tako – ispod ekrana ima jedan back taster. A110 će pokretati modifikovanu verziju Android-a.

Interfejs zasigurno izgleda sasvim drugačije – očigledno inspirisan Windows Phone pločicama. Prečica za prodavnicu će voditi do odvojene riznice aplikacija (ne na Play Store), ali do sada se malo zna o tome.

Nokia će takođe zamijeniti Google Mape sa sopstvenim HERE paketom, a Nokia X A110 će doći sa besplatnom licencom za navigaciju jedne zemlje. Nokia takođe ima svoj muzički servis, tako da ćemo vjerovatno i to vidjeti.

U svakom slučaju, ovo je dual-SIM verzija telefona, ali će biti i opcija sa jednom karticom takođe. Uređaj će nositi cijenu od oko 115$/85€, a između pojedinačnog i dual-SIM modela će postojati minimalna razlika u cijeni.

(gsmarena)