
Prošlog ponedjeljka izašao je Apex Legends, nova battle royale igra za koju su zaslužni tvorci Titanfalla i u čijem je svijetu smještena ta multiplayer pucačina. Ovaj je razvojni tim na igri radio već duže vrijeme, ali su gotovo do izlaska uspjeli sakriti tu informaciju od igrača. Par dana prije nego što je postala dostupna neki su “influenceri” objavili informacije koje su trebali zadržati za sebe, da bi službena potvrda i mogućnost igranja stigle nakon vikenda.
U četvrtak su nas Respawn i EA obavijestili kako je u tri dana igru zaigralo 10 miliona igrača i istovremeno igralo 1 milion igrača, da bi nam sada rekli kako se nakon sedam dana ta brojka popela na 25 miliona igrača i da je za vikend u jednom trenutku igralo više od 2 miliona igrača.
U posljednjih sedam dana se o ovoj igri najviše pričalo, a mnogi je već sada prozivaju najboljom battle royale igrom koja je do sada izašla. Pomaže i to što je većina velikih streamera zamijenila Fortnite za ovu igru, pa je nakon dugo vremena Epicov hit skinut s trona najgledanije igre na Twitch.tvu. Ono što je ipak važnije od toga je da je Apex Legends preskočio Early Access formulu po kojoj je žanr poznat, da je poliran i da nema hrpu problema, ima solidnu postavu likova koje možete koristiti, free-to-play je i mikrotransakcije su kozmetičke.
Razvojni tim se jako raduje ovom ogromnom uspjehu, a kao što su i prije nekoliko dana rekli, ovo je samo početak. Svi koji žele mogu danas gledati Twitch Rivals Apex Legends Challenge u kojem će se za titulu najboljeg tima takmičiti 48 najpopularnijih streamera, dok će se drugi krug takmičenja održati 19. februara. Zatim na Valentinovo stižu posebni kozmetički dodaci, dok puno važniji dodatak u obliku prve sezone stiže u martu i uključivaće Battle Pass, nove likove, oružja i opremu.
Apex Legends dostupan je za besplatno preuzimanje na PC-u, PlayStationu 4 i Xboxu One, pa se možete pridružiti prilično velikom broju igrača u multiplayer nadmudrivanju i napucavanju. Verzija za računare nalazi se na Originu, a ako igrate na konzolama možete je potražiti u Sonyjevoj, odnosno Microsoftovoj online prodavnici. Ako se želite upoznati sa svijetom, likovima i načinom na koji igra funkcioniše, posjetite ove stranice.
(bug)


















