Home Android Telefoni Samsung prodao više telefona od Nokije, Applea i LG-ja skupa

Samsung prodao više telefona od Nokije, Applea i LG-ja skupa

U posljednjem kvartalu ove godine isporučeno je 417,8 miliona mobilnih telefona, a sam Samsung je prodao 120,1 milion uređaja. To su podaci do kojih je prema posljednjem istraživanju došao Strategy Analytics.

Samsung je porastao 2% u odnosu na isti kvartal prošle godine. Naime, Samsung je prodao više telefona u ovom kvartalu, nego kada se uzme zbir prodaje i od Nokie, Apple i LG-ja. To dovoljno govori koliko je Samsung dominatan na ovom polju i da trenutno drže oko 26% posto tržita.

Nokia je u trećem kvartalu prodala 64.6 miliona uređaja, i to je pad sa 25% na 15% u odnosu na isti kvartal prošle godine. Apple je doživio rast sa 7% na 8%, jer je u ovom kvartalu prodao 33.8 miliona uređaja.

LG je takođe doživio blagi porast i prodao je 18.6 miliona uređaja. Tako da se LG treuntno nalazi na četvrtom mjestu. Na petom mjestu se drži Huawei sa 14.6 miliona uređaja.

U kategoriju ostali koja je prodala 166.4 miliona uređaja spadaju HTC, Sony, ZTE, BlackBerry i brojni kineski proizvođači.

treci kvartal