Home Ostalo Samsung dio svoje proizvodnje telefona seli iz Vijetnama u Indiju

Samsung dio svoje proizvodnje telefona seli iz Vijetnama u Indiju

Nakon zatvaranja proizvodnje telefona u Kini, Samsung se orjentisao na Vijentam kao centar proizvodnje svojih povoljnijih uređaja. Sada izgleda kako mijeja mišljenje, te ako je vjerovati stranim medijima, dio proizvodnje telefona seli u Indiju.

Pratite Balkan Android i putem Vibera!

Pratite Balkan iOS i putem Vibera!

U pitanju je investicija od 40 milijardi dolara u narednh 5 godine, a zanimljivo je da će telefoni s cijenom višom od 200$ koji su proizvedeni u Noidi (Indija), biti namijenjeni izvozu dok će oni jeftiniji od te cijene biti uglavnom proizvedeni za domaće indijsko tržište.

Apple i Samsung prebacuju proizvodnju telefona iz Kine

Za kraj, podsjetimo kako je u Indiji već smještena Samsungova fabrika za proizvodnju telefona koja se smatra najvećom na svijetu.